Květen 2016

Velká jarní změna

25. května 2016 v 7:10 | Eliška Linhartová |  Lifestyle
Jsem zase zpět, a tentokrát s článkem o tom, jak jsem přestala žít v bludu.

Od začátku střední školy jsem si nechávala narůst dlouhé vlasy. Tehdy se přes všechny holky převalila taková módní vlna, ve které se zastával názor, že holka která nemá dlouhé vlasy, nikdy nemůže být tak hezká. Já jsem trávila hodně času s jednou takovou slečnou, která toho byla diktátor. Všechny peníze jsme utráceli za vlasovou kosmetiku, o hodině ve škole si celá třída stříhala roztřepené konečky, (vlásek po vlásku po milimetrech) a bylo to prostě naprosto šílené.
Nechala jsem se tím tak sežrat, že se dlouhé vlasy staly mým největším cílem.

Před týdnem jsem si uvědomila, že jsem toho dosáhla. A najednou jsem to viděla v úplně jiném světle. Vlasy jsem měla zničené, roztřepené, jako z chemlonu. Navíc mám vlasy dost přebarvené, takže od ramen dolů už se tomu ani nedalo říkat vlasy. Hnus. Navíc jsem nemohla pořádně spát, vlasy se mi pořád někam zachytávaly, a celkově už to bylo víc než otravné.

Tak jsem se rozhodla udělat správnou věc, a odpoutat se od toho středoškolského bláznění.


V pondělí 23.5. 2016 jsem se poprvé za šest let nechala ostříhat. Jsem z toho naprosto nadšená. Získala jsem úplně nové sebevědomí, a vypadám mnohem víc upraveně, a vlasy jsou zdravější, a vypadají světlejší, jelikož jsem se zbavila těch příšerně přebarvených konců.

Moje nové já se mi moc líbí, konečně jsem sama sebou. Připadám si jako největší idiot, že jsem se nechala tak ovlivnit tím, co si mysleli ostatní. Vím, že to tak asi nevypadá, ale pro mě byl tohle opravdu velký převrat.
Mám radost, že půjdu poprvé do nové práce taky nějak "nová," sebevědomější. Když se cítíte dobře, dokážete toho pak mnohem víc, a lidé kolem se na vás také budou dívat jinak.


Do léta s odvahou! ;)

batiste - Dry Shampoo, Cherry

20. května 2016 v 7:00 | Eliška Linhartová |  Review
Dnes jsem si pro vás recenzi na suchý šampon od batiste.
Batiste dělá spoustu druhů suchých šamponů, a všechny blogerky po nich šílí. Já jsem si vždycky kupovala ten od Balea, ne že by byl nějak extra dobrý, spíš trochu lepí, ale když jsem si s ním chtěla udělat třeba culík, tak ty vlasy tak pěkně semkne dohromady a netvoří se žádné hrboly. To vypadalo dobře, ale když jsem potřebovala osvěžit rozpuštěné vlasy, přišlo mi, že to bylo ještě horší než předtím.
Tak jsem se rozhodla koupit si nějaký kvalitnější suchý šampon, a tak jsem sáhla po batiste, a musím říct, že se to vyplatilo.


Obvykle nevyhledávám třešňovou vůni, ale tohle balení je tak neskutečně rozkošné, že jsem ho musela mít! Co se týká té "výrazné ovocné vůně," tak se zase nic tak vážného nekoná, při použití jsem žádnou vůni nezaznamenala, ale vůbec mi to nevadí.


Překvapilo mě, jak je přípravek jemný a lehký. Kdybych neměla okamžitě jemnější a "čerstvější" vlasy, vůbec bych nevěděla, že jsem něco použila.
Uvažovala jsem i o tom, zda si nemám koupit ten na tmavé vlasy, a pochybovala jsem znovu, když jsem šampon poprvé použila, protože mě dost zaskočila intenzita spreje. Mám po tom úplně šedé vlasy, a bála jsem se, že to nevyčešu. Už při vmasírování to ale mizí, a po rozčesání je sprej pryč do posledního zrnka, a zůstanou jen krásné vlasy.


Závěrečné hodnocení

Cena : 119,- To je podle mě tak na hraně, možná trochu drahé.

Kvalita : Kdybych měla hvězdičkovat, dala bych 4 z 5. Hvězdičku bych ubrala za to, že výsledek nevydrží příliš dlouho.

Balení : Praktické, skvělé na cesty, a navíc moc hezké.

Koupila bych znovu.

K zakoupení je tak velké množství variant, že jsem je ani nenašla všechny dohromady na jedné fotce. Výběr je tedy opravdu obrovský, ale z toho, co jsem se dočetla jsou účinkem všechny velmi podobné, skoro až k nerozeznání. Na druhou stranu můžete neustále měnit balení, takže se vám neokouká.

Photo Diary

18. května 2016 v 7:00 | Eliška Linhartová |  Lifestyle
Včera mi volala paní, u které jsem byla na pohovoru, že mě přijali! Takže budu mít konečně novou, skvělou práci, a mám z toho velkou radost! Bude to nejlépe placené místo které jsem kdy měla, tak mi prosím držte palce, ať tam chvíli vydržím, a ať se sejde nějaký fajn kolektiv, protože to je pro mě naprosto nezbytné.


S tím přichází i nějaké to zařizování, a věci, které se musí oběhnout. Jednou z nich je samozřejmě vstupní lékařská prohlídka, a jelikož jsem se stále nedokopala k tomu, abych se zaregistrovala u nějakého lékaře v Praze, museli jsme dojet do tam, kde jsem bydlela ještě s rodiči. Stavila jsem se doma, a po hrozně dlouhé době jsem viděla svého malého brášku. Měl velkou radost, že mě vidí, a já jsem jen těžko zatlačovala slzy.Cestou zpět so Prahy jsme to aspoň spojili s dalším zařizováním, a to potřebné věci do bytu. Potřebovali jsme nové koše na prádlo, a takové ty věci, co nejsou moc zajímavé. A vždycky když jsem v Ikei, vezmu si zásoby nějakých dekorací, většinou jen nějaké maličkosti.


Pokaždé si beru nějaké svíčky. Mám ráda tyhle šedé, mají úplně stejnou barvu, jako náš gauč, takže se nám domů fakt úžasně hodí. Mají tam tyhle svíčky ještě ve větším, ale to mi už přijde trochu zbytečné.
Už dlouho jsem chtěla nějaké svícínky na čajovky, a minulý týden jsem dva koupila, a z toho mi jeden prasknul. A tak jsme teď vzali tuhle sadu. Jsou jednoduché, a vypadají moc hezky. A na rozdíl od těch co jsem koupila minule, se tyhle dají přenášet i s hořící svíčkou bez toho, abych se spálila.


Do svícínku jsme vybrali jahodové čajovky, miluju tu vůni, voní vážně jako lesní jahody, je to dost návykové, už je máme po několikáté.

Dnes jsme byli jen v doplňcích, protože jsme trochu spěchali domů, ale když máme čas projít to celé, vždycky je to super, zbožňuju to. Chodíme po těch mini interiérech a říkáme si, co bychom si tak jednou chtěli pořídit, a co se nám líbí.Jako vždycky jsme se stavili na oběd, dřív jsem se těch masových kuliček trochu bála, ale poprvé jsem je ochutnala, a už si tam vždy dávám jenom to. Akorát dneska mě naštvali, neměli bramborovou kaši. Brambory a bramborová kaše prostě není jedno a to samé. A ten cheesecake byl boží!Doma mi můj šikula složil nové zrcadlo, co jsme koupili, protože to staré jsem šikovně rozflákala. (Když takhle píšu články a zmiňuji takové věci, dochází mi, jakej jsem slon v porcelánu) Když se podíváte na fotku, zjistíte že pod stolem je to staré zrcadlo, které jsem zapomněla odstranit ze záběru. (stejně jako tu billa tašku..)


Každopádně jsem moc ráda, že jsme zase konečně doma. Máme další klidný večer při svíčkách, kdy se každý věnujeme tomu svému. Koukám na comedy central na kruťárny a píšu článek.
A vám všem přeju dopředu dobré ráno, protože já tu mám teď 3:51, a článek vyjde v 7:00. Užijte si krásný den.

Homemade Life ♥

15. května 2016 v 5:56 | Eliška Linhartová |  Lifestyle
Doma je doma, a když už bydlíte sami, nebo ve dvou, je celá domácnost ve vašich rukách. Během těch necelých dvou let co už bydlím s přítelem v Praze, jsem toho dost pokazila, ale také jsem se toho hodně naučila, co se týká celého běhu v našem bytě. Zodpovědně vedeme nákupní seznam přidělaný na lednici, probíráme spolu vše co je potřeba udělat a snažíme se udržet aspoň nějaký základní pořádek. A to občas není jenom tak. ;)

Po mém velkém úklidovém řádění asi před týdnem jsem se poprvé rozhodla, že zajdu do květinářství, a koupím si do vázy nějaké tulipány, prostě abychom to měli doma ještě trošku hezčí. Také jsem nakoupila malé svícínky na voňavé čajovky atd. Tyhle malé detaily mě přiměly konečně trvale udržet byt čistý a uklizený. Na kuchyňské lince mám v květináči bazalku a petrželku, a myslím, že až bylinky dojdou, nenechám tentokrát ty prázdné květináče smrdět další měsíc na stejném místě. :D Vážně doufám, že ne.


Já se prostě musím pro něco nadchnout a udělat to hezké, abych se tomu pak i dál věnovala. Vymyslela jsem si posilovací cvik při vytírání, což zní ujetě, ale po dvou hodinách uklízení se cítím jak po fitku. :D Večer si zapaluji ty svíčky, což se divím, že mám dovolené, když jsem naposledy v kuchyni zapálila krabici od muffinů.


Trávíme doma hodně času, protože nejsme zrovna aktivní lidi. Ne že bychom nikdy nikam nechodili, ale určitě každý den nevýletujeme jak šílený. Já si celkem často kreslím a maluju, píšu blog, vařím a tak dál.


Jsem strašně moc nadšená pokaždé, když si koupíme nějaké nové vybavení do kuchyně. Naposledy to byl mixér na smoothie, který fakt zbožňuju, a od té doby co ho máme, ho používám skoro každý den. Dokonce jsem se v něm naučila dělat i zeleninové krémové polévky, což je ale trochu komplikované, protože na to ten mixér není dělaný, takže je to docela komická příprava. Pokud někdo chcete dělat mixované polévky, a máte jen malý smoothie mixér, ráda vám napíšu nějaké návody. Teď už vím jak na to, ale při prvním pokusu jsem roztavila mixovací nádobu. Jsem talent.


Vám všem, kteří teprve začínáte se samostatným životem přeju co nejméně pitomých přešlapů, a šikovného spolubydlu, který vás v případě takových uklouznutí zachrání.

Kiss Bag

13. května 2016 v 18:13 | Eliška Linhartová |  Ellie's Lookbook
A na novém blogu je první outfit. Včera jsem byla v arkádách na Pankráci a objevila jsem krásný obchod který mě naprosto uchvátil. Stradivarius (hodně zvláštní název) jsem nikdy dřív nenavštívila, ale byla jsem velmi příjemně překvapena. Na první pohled jsem myslela, že půjde o nějaký dražší obchod, prostě takový, kam bych nikdy nevlezla, protože bych tam neměla ani na ponožky, ale Stradivarius je cenově naprosto dostupný, řekla bych možná levnější, než obvyklé obchody do kterých chodím.
Hned na první pohled jsem si vybrala maličkou příruční kabelku, a šli jsme spolu domů. Prostě jako každá holčička jsem si udělala radost po náročném dni.


Krásná, jednoduchá, s velkými flitrovými rty. Pro někoho možná trochu moc, ale mě to připomíná kouzelné věci od Chiary ferragni. Celkově sortiment obchodu mi to připomínal, je to tak hravé a drzé, jsem z toho nadšená, už mám políčeno na další věci.
Do taštičky se vejde všechno co potřebujete, když jdete jen tak ven. Peněženka, mobil, drobnosti, nějaké šminky, kapesníky,.. Je prostorná. A můžete jí nosit buď za poutko nebo ji držet celou v ruce.


Včera večer jsme s přítelem navštívili jednu vernisáž nedaleko našeho bydlení, a tak jsem nový úlovek hned vytáhla na premiéru. Vzala jsem si červené tričko, které s těmi rtíky hezky ladí, (NEWYORKER), džíny s vysokáánským pasem (H&M) a k tomu mojí milovanou "koženou" bundičku kterou jsem zahájila jarní šatník. (C&A)
Botky mám z CCC, boty nakupuju většinou tam, mají tam docela nízké ceny a krásné věci. Jsou to jediné boty které mám na podpatku, (zatím) a snažím se s nimi překonat svůj mindrák z toho, že měřím asi tři a půl metru.


Fotíme ve stromovce, máme ji za barákem, a přítel už fotí jako profík! :) Doufám že budu mít dost času na to, abych psala na blog často, moc doufám, že si z bonnie-melone přitáhnu svoje čtenáře sem.
Na další outfit se můžete těšit zase v pátek, ale do té doby tu bude určitě ještě co číst.

A nakonec otázka pro vás, budu ráda když se vc komentářích vyjádříte.

Jaké zkušenosti máte vy se značnou Stradivarius?

Eliška Linhartová - Lifestyle Blog

9. května 2016 v 22:42 | Eliška Linhartová |  About
Ahoj, vítám vás na svém novém blogu. Ten starý byl na adrese bonnie-melone.blog.cz, ale už mě nebavil, nenaplňoval. Rozhodla jsem se tedy založit nový, víc osobitý blog.

Jmenuji se Eliška, ale mám radši Elí (Ellie). Od listopadu minulého roku je mi 21 let, mám za sebou studium střední školy oděvního designu, a teď se snažím naučit se žít jako normální člověk. Od práce až po domácnost teď poznávám úplně nový svět. Ikdyž to sama sobě většinou nepřiznávám, stává se ze mě dospělák, a to je občas dost složité.


Nejsem příliš společenský typ, mám ráda svůj klid. Bydlím v Praze se svým přítelem, a to je jediná osoba, kterou snesu 24 hodin denně. Jak vidíte mám moc ráda psaní, a péči o svůj blog. Mimo to si ráda něco nakreslím, namaluji, jsem ráda kreativní, stále se snažím dělat svůj vlastní svět hezčí, prostě o pár třpytek navíc. Taky myslím, že umím docela dobře vařit, ale neumím péct. Jsem ujetá na jednorožce a mořské panny. (Mořská panna jedoucí na jednorožci by mě asi zabila) Další mojí zálibou jsou modelky VS, které zbožnuju, obdivuju, chci být jako ony.


Hodně často střídám práce, nikde nevydržím moc dlouho, protože nemám ráda stereotyp. Jsem celkem aktivní, pořád bych chtěla lítat někde venku a užívat si přírodu.
I přes to, jak si mě můžete představit podle popisu, vypadám spíš zasmušile, temně vyhlížející postavička. Když mě poznáte, zjistíte že jsem dost pozitivní a snažím se radovat se z každé maličkosti. Občas jsem dost přecitlivělá, ale také jsem docela odolná. (mám 4 bratry)

Moje oblíbené zvíře, (které existuje) je asi žirafa. Jsou krásné, a trochu jako já, a tím myslím hooodně vysoké. Mimo to hrozně miluju pejsky, a strašně mě mrzí, že si zatím nemůžu žádného pořídit.
Moje nejmilejší jídlo jsou plněné papriky, (s rýží prosím) a z barev je na prvním místě černá, a hned za ní červená.

Na tomto blogu bych se svámi chtěla podělit o běžné záležitosti z mého života, o dívčí témata a rady, a o další věci které mě potkají, a budu je chtít sdílet. Mám ráda ten pocit, že můžu někomu předat něco z vlastní zkušenosti, a že někoho inspiruji. Inspirace je podle mě důležitou součístí vytváření každé osobnosti. A především miluju psaní. A tak si tady budu psát, občas pro mě, a občas pro vás. Můj blog bych charakterizovala jako Lifestyle, protože o tom bude. O životě, a o tom, v jakém stylu se zrovna odehrává.